قیمت طراحی سایت: چقدر برای سایت هزینه کنیم؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه
قیمت طراحی سایت

هر شخصی که با بستر اینترنت سروکار دارد، احتمالا با این سوال مواجه است که قیمت طراحی سایت چقدر است؟ تعرفه طراحی وب‌سایت به نیازهای متقاضی بستگی دارد. بهتر است ابتدا ذهنیت شفافی از تعریف وب‌سایت داشته باشید. یک وب‌سایت دقیقا مانند یک برنامه نرم‌افزاری در بستر اینترنت است؛ این برنامه نرم‌افزاری آنلاین، یک صفحه اصلی دارد و برای همه کاربران قابل‌مشاهده است. به‌علاوه‌، این برنامه نرم‌افزاری دارای یک Backend پیچیده است که تنها توسعه‌دهندگان و مدیران وب‌سایت به آن دسترسی دارند و از این طریق سرویس‌های گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

برآورد قیمت طراحی سایت

 هنگامی که تصمیم به ساخت یک وب‌سایت می‌گیرید، سوالی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که این پروژه چقدر سرمایه برای من به ارمغان خواهد آورد؟ در مقابل نیز سوالی که ذهن مشتریان را مشغول خواهد کرد این است که پروژه درخواستی‌شان چه میزان هزینه به همراه دارد؟

عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت

افرادی که درباره میزان هزینه طراحی یک وب‌سایت تحقیقاتی انجام داده‌اند، می‌دانند که هزینه ساخت یک وب‌سایت بسته به ویژگی‌های آن متغیر است و نرخ ثابتی ندارد. اگر اطلاعات زیادی در مورد توسعه اپلیکیشن وب نداشته باشید، این تفاوت قیمت می‌تواند برای شما سردرگمی ایجاد کند. به طور کلی مدت زمانی که برای طراحی و توسعه یک وب‌سایت صرف می‌شود، تاثیر بسزایی در میزان هزینه و قیمت آن دارد. فاکتورهای بسیاری را باید در تعیین قیمت طراحی سایت در نظر گرفت که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر هزینه توسعه وب‌سایت

در ادامه به عوامل موثر بر هزینه توسعه وب‌سایت به صورت موردی می‌پردازیم:

 1. نوع وب‌سایت

یکی از مهم‌ترین عواملی که در تعرفه طراحی سایت تاثیر دارد، نوع وب‌سایت درخواستی شما است؛ زیرا برای توسعه هر وب‌سایتی باید از CMS و ابزار مناسب با ویژگی‌های آن وب‌سایت بهره ببریم. برای مثال اگر می‌خواهید یک وبلاگ شخصی داشته باشید، به کمک یک فرد متخصص در حوزه وردپرس نیاز دارید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که محبوبیت زیادی در بین توسعه‌دهندگان و طراحان وب دارد.

برای طراحی و توسعه وب‌سایت‌هایی در حوزه تجارت الکترونیک برای مثال یک فروشگاه اینترنتی، شما به یک متخصص Prestashop یا Magento نیاز دارید. از طرفی نیز ممکن است کسب‌وکار شما به‌گونه‌ای باشد که به یک وب‌سایت سفارشی نیاز داشته باشید که در این صورت توسعه‌دهنده، باید همه چیز را از ابتدا با کدنویسی جلو ببرد.

تعرفه طراحی سایت

2. قالب طراحی وب‌سایت

عامل طراحی بیشترین تاثیر را در میزان هزینه توسعه یک وب‌سایت دارد. اگر قالب خاصی مد نظرتان باشد، فرد توسعه‌دهنده مطابق با دستور شما به طراحی می‌پردازد. چنانچه هیچ ایده‌ای برای طراحی وب‌سایت موردنظرتان نداشته باشید، باید از یک طراح UI/UX کمک بگیرید، به‌ویژه اگر می‌خواهید وب‌سایت خاص و منحصربه‌فردی داشته باشید. اگرچه طراحی یک وب‌سایت باکیفیت عالی و به‌صورت شخصی‌سازی‌شده، می‌تواند قیمت آن را تا دو یا حتی سه برابر افزایش دهد اما، در نهایت به یک محصول مطلوب دست خواهید یافت.

3. تعداد صفحات وب‌سایت

از جمله عوامل تاثیرگذار در میزان هزینه طراحی و توسعه یک وب‌سایت، تعداد صفحات آن است. به هر میزان که تعداد صفحات وب‌سایت درخواستی شما افزایش یابد، به همان میزان باید هزینه بیشتری بپردازید. به‌این‌ترتیب اگر می‌خواهید تا حدودی قیمت طراحی سایت خود را تخمین بزنید، باید فاکتور تعداد صفحات را مورد توجه قرار دهید.

4. سیستم‌های پرداخت امن

وب‌سایت شما باید از امنیت بالایی برخوردار باشد، به خصوص اگر در حوزه تجارت الکترونیک فعالیت داشته باشید. وب‌سایت شما باید به مکانیزم‌های امنیتی مجهز باشد و از اطلاعات شخصی کاربران مخصوصا در هنگام پرداخت آنلاین، حفاظت نماید. از جمله ابزارها یا پروتکل‌هایی که می‌توان به کمک آنها وب‌سایتی ایمن داشت، SSL است؛ در واقع آدرس وب‌سایت شما باید از پروتکل HTTPS استفاده کند. افزودن این سرویس‌ها به وب‌سایت باعث افزایش تعرفه طراحی سایت خواهد شد.

تاثیر سیستم پرداخت امن در قیمت طراحی وبسایت

5. یکپارچه‌سازی سایت با اپلیکیشن موبایلی

فرض کنید یک اپلیکیشن و یک وب‌سایت دارید که خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند. اگر این دو با یکدیگر مرتبط نباشند و کاربر بخواهد تغییراتی را در برنامه ایجاد کند، این تغییرات در وب‌سایت ظاهر نمی‌شود. توسعه‌دهنده می‌تواند یک پنل مدیریت واحد بین سایت و برنامه راه‌اندازی کند تا مدیریت آنها را تسهیل کند. طراحی این پنل مدیریتی باعث افزایش قیمت طراحی سایت خواهد شد.

6. ثبت‌نام کاربر

در برخی وب‌سایت‌ها این امکان وجود دارد که کاربر با ثبت‌نام و ثبت اطلاعات شخصی، محتویات سایت را برای خود شخصی‌سازی کنند یا در آنلاین‌شاپ‌ها روند خرید را تسهیل نماید. برای راه‌اندازی چنین وب‌سایتی باید یک پنل مدیریتی و یک پایگاه‌داده طراحی کرد. همچنین باید گواهی امنیتی SSL به سایت اضافه شود. تمامی موارد گفته شده بر افزایش هزینه طراحی ‌سایت تاثیرگذار هستند.

7. نسخه‌های زبان

برای داشتن یک رابط کاربری خوب، محتویات وب‌سایت شما باید چندزبانه باشد. اضافه نمودن زبان‌های مختلف باعث افزایش پیچیدگی طراحی و درنتیجه باعث افزایش قیمت طراحی سایت خواهد شد.

8. راه‌اندازی دایرکتوری یا موتور جستجوی داخلی

اگرچه موتورهای جستجوی داخلی، چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و وجودشان خیلی ضروری نیست اما یک مزیت برای وب‌سایت شما محسوب می‌شود. یک وب‌سایت دو یا سه‌صفحه‌ای نیازی به موتور جستجو ندارد؛ اما برای وب‌سایت‌های با تعداد صفحات بالا، وجود موتور جستجوی داخلی ضروری است. برای مثال، در یک فروشگاه اینترنتی کاربر باید امکان جستجوی محصولات را داشته باشد.

9. SEO

SEO مخفف Search Engine Optimization یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. سئو، مجموعه روش‌هایی است برای بهبود و افزایش بازدید وب‌سایت. استفاده درست و به‌جا از روش‌های سئو باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان از طریق موتورهای جستجو می‌شود.

10. طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش‌گرا)

این روزها طراحی و توسعه وب‌سایت‌های واکنش‌گرا بسیار رواج پیدا کرده است. به‌ندرت پیش می‌آید که وب‌سایتی ریسپانسیو نباشد. ریسپانسیو بودن سایت به این معنا است که سایز صفحات سایت شما باید در دستگاه‌های مختلف به صورت اتوماتیک تغییر کند.

طراحی سایت واکنشگرا

خدمات طراحی سایت ترا تمامی سرویس‌های ذکر شده را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و صحبت با مشاوران ما با شماره تلفن‌های شرکت تماس بگیرید.

چگونه برای خدمات طراحی وب خود از مشتریان هزینه دریافت کنیم؟

روش‌های مختلفی برای دریافت هزینه از مشتریان وجود دارد که عبارت‌اند از:

دریافت هزینه به صورت ساعتی

در این روش شما به ازای تعداد کل ساعاتی که کار کرده‌اید، هزینه دریافت می‌کنید. مشتریان نیز بیشتر به این روش پرداخت عادت دارند. اگر به تازگی شروع به کار در این زمینه کرده‌اید، این روش بهترین گزینه برای شما است.

نرخ‌های ثابت

برای قیمت طراحی سایت تنها تمرکز بر محصول نهایی تمرکز است. بنابراین ممکن است ساعات کاری شما تا حدودی دست کم گرفته شود.

دریافت هزینه به صورت ماهانه

 در این روش به صورت ماهانه و برای انجام کارهایی از قبیل به‌روزرسانی وب‌سایت، بهینه‌سازی موتور جستجو و … مبلغی از مشتری دریافت می‌شود.

برای چه خدماتی نباید هزینه کنید؟

دقت کنید که با شرکت‌های معتبر برای ساخت وب‌سایت خود قرارداد ببندید. برخی از خدمات در طراحی و توسعه وب‌سایت‌ها باید به صورت رایگان ارائه شوند. برای مثال، توسعه‌دهنده موظف است به طور پیش‌فرض سایت شما را به‌صورت واکنش‌گرا طراحی کند و نباید هزینه اضافی بابت آن پرداخت کنید. همچنین، اگر توسعه‌دهنده در طراحی وب‌سایت شما از طرح‌هایی استفاده کند که مشابه آن را در پروژه‌های قبلی به کار برده است، باید در صورت امکان آن را به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد یا هزینه ناچیزی به‌ازای آن دریافت کند.

هزینه طراحی وبسایت

سخن پایانی

عوامل بسیاری در قیمت طراحی سایت تاثیرگذار هستند. در این میان، برخی شرکت‌ها از بی‌تجربگی مشتریان خود سو استفاده کرده و هزینه‌های گزافی را از آنان دریافت می‌کنند؛ بنابراین لازم است در انتخاب شرکت مناسب، دقت کافی داشته باشید. آژانس دیجیتال مارکتینگ ترا، سرویس‌های گوناگونی را با قیمت به صرفه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد؛ زیرا هدف اصلی این شرکت، ارائه خدمات باکیفیت بالا، بر مبنای شفافیت و جلب رضایت مشتریان است. خدمات طراحی سایت ترا، یکی از بهترین‌ها در زمینه توسعه و طراحی انواع وب‌سایت‌ است. ما در ترا، خدمات متنوعی را با قیمت بسیار مناسب به مشتریان خود ارائه می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان می‌توانید از طریق شماره 02191009559 با مشاوران دیجیتال مارکتینگ ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس دیجیتال مارکتینگ ترا

مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

تماس با کارشناس های ما: