ویژگی‌ها و کاربردهای سئو کلاه سیاه

زمان مطالعه: 6 دقیقه
سئو کلاه سیاه

آیا سئو کلاه سیاه در بهینه سازی وب‌سایت و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل تأثیرگذار است؟ چرا از سئوی کلاه سیاه استفاده می‌کنند؟ به طور کلی عبارت سئوی کلاه سیاه هنگام استفاده از تکنیک‌ها و ترفندهای خاص برای گول زدن ربات‌های گوگل و افزایش رتبه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کار می‌رود. تعداد زیادی از این تکنیک‌ها در سال‌های گذشته مؤثر بود و در تعیین رتبه یک سایت نقش بسیار مهمی داشته‌اند، اما موتور جستجوی گوگل به مرور زمان آن‌ها را شناخت و برای مقابله با هر یک از آن‌ها از راهکارهای خاصی استفاده کرد.

ما در این مقاله از سری وبلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ ترا در حوزه سئو سایت، قصد داریم شما را با روش‌ها و راهکارهایی که انجام آن موجب بهبود سئو می‌شوند، آشنا کنیم، البته توجه داشته باشید که اگر در زمان انجام هر یک از این روش‌ها دچار اشتباه شوید، قطعاً سایت شما توسط گوگل جریمه می‌شود. گاهی اوقات گوگل، سایت‌هایی را که از سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند را جریمه می‌کند.

سئو کلاه سیاه به چه معنا است؟

در ساده‌ترین تعریف می‌توان گفت سئوی کلاه سیاه شامل ترفندها و روش‌هایی می‌شود که با استفاده از آن‌ها سایت در مدت زمان بسیار کمی در لیست نتایج گوگل قرار می‌گیرد و با الگوریتم‌های گوگل و استانداردهای آن در تضاد هستند. به بیان ساده‌تر ترفندهای کلاه سیاه، استراتژی‌هایی هستند که استفاده از آن‌ها موجب فریب الگوریتم موتور جستجو شده تا جایگاه سایت شما را ارتقا دهد.

برخی از افراد تصور می‌کنند که ترفندهای کلاه سیاه فقط برای لینک سازی خارجی نبوده، بلکه در بحث تولید محتوا و آموزش آن، علاوه لینک سازی داخلی و سئوی تکنیکال، تکنیک‌های کلاه سیاه نیز گفته می‌شود. در حال حاضر بخشی از رایج‌ترین فعالیت‌های مرتبط با مدیریت سایت، می‌توانند به یک راهکار سئوی کلاه سیاه تبدیل شوند. برخی از مدیران سایت با توجه به علم و آگاهی کمتری که نسبت به الگوریتم‌های گوگل دارند، نمی‌توانند بین سئوی کلاه سیاه و سفید مرز مشخصی در نظر بگیرند.

در دنیای سئو، قوانین و مقررات خاصی بیان شده که باید توسط مدیران سایت و وبمستریان مورد توجه قرار بگیرد. انجام این روش‌ها و رعایت تمامی قوانین باعث می‌شود که محیط سایت را متناسب با فضای دلخواه مخاطب بسازید و در واقع تجربه کاربری را بهبود ببخشید. با انجام ترفندهای ارگانیک و استاندارد سئو، می‌توان رتبه سایت را به گونه‌ای افزایش داد که در ادامه کار دچار سقوط و افت رتبه نشود. برای افزایش رتبه سایت بهتر است که با آخرین آپدیت‌ها و تغییراتی که در گوگل و الگوریتم‌های آن صورت گرفته آشنایی داشته باشید. در این صورت رتبه اول گوگل از آن شما خواهد بود.

خیلی از کسانی که در حوزه سئو کلاه سیاه کار می‌کنند، علاقه‌ی زیادی به رشد ترافیک سایت در سریع‌ترین حالت ممکن و کسب رتبه دلخواه خود دارند. اما همان طور که اشاره کردیم، انجام ناشیانه روش‌های سئوی کلاه سیاه مثل دستکاری قطعاً نتایج خوبی را به همراه نخواهد داشت.

چرا تکنیک‌هایی سئو کلاه سیاه ارائه می‌شوند؟

با این که هر از چند گاهی استفاده از ترفندهای کلاه سیاه، از طرف گوگل مورد جریمه قرار می‌گیرند، باز هم این روش ها طرفداران خاص خود را دارند. قطعاً برای شما این سؤال ایجاد می‌شود که چرا این تکنیک‌ها ارائه شده‌اند و کاربران آن‌ها را یاد دارند؟ با توجه به مطالب مرتبط با آموزش سئو که به واسطه نویسندگان متخصص این حوزه نوشته می‌شوند، در مورد جستجو و درصد مورد توجه گرفتن کلمات آنالیزها و ارزیابی‌های دقیقی انجام می‌گیرد و هر یک از مقالات با هدف قرار گرفتن در رتبه برتر صفحات گوگل نگارش می‌شود.

تقاضا و درخواست بالا و همچنین تعداد جستجوهایی که مرتبط با مقالات است، می‌تواند مهم‌ترین علت آن محسوب شود. بسیاری از افراد می‌خواهند با یادگیری تکنیک‌های کلاه سیاه از فرصت استفاده کنند و با پیاده سازی آن‌ها روی سایت، شرایط خوبی را برای افزایش رتبه در گوگل رقم بزنند و از این طریق ورودی سایت و تعداد بازدیدکنندگان خود را افزایش دهند. از طرف دیگر زمانی که شما ترفندهای غیرقانونی گوگل را شناسایی می‌کنید، می‌توانید با داشتن آگاهی و اطلاعات بیشتر نسبت به آن، از روش‌های صحیح و استاندارد برای سئوی سایت خود استفاده کنید؛ زیرا شما درباره روش‌های درست و نادرست شناخت کافی دارید.

مهم‌ترین ترفندهای گول زننده سئو کلاه سیاه برای کسب رتبه یک گوگل

در ادامه می‌خواهیم درباره مهم‌ترین تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه صحبت کنیم، البته هدف ما آموزش این تکنیک‌ها به شما نیست، بلکه می‌خواهیم بدانید که تا جایی که امکان دارد، بهتر است از این روش‌ها برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل استفاده نکنید.

خریدن لینک انبوه اسپم، بدترین ترفند کلاه سیاه

آیا لینک‌های اسپم بر سئو تأثیر منفی دارند؟ یک سئ>کار تازه کار به سرعت به این سوال پاسخ مثبت می‌دهد. اغلب افراد برای این که ورودی‌های خود را افزایش دهند و در زمان بسیار کوتاهی در صفحات اول گوگل یافت شوند، لینک انبوه تهیه می‌کنند، که می‌توان آن‌ها دارند از یک ترفند بسیار خطرناک از مجموعه روش‌های کلاه سیاه استفاده می‌کنند. در واقع برخی از سایت‌های توسعه یافته هم معمولاً با خرید لینک به اهداف مورد نظر خود می‌رسند. مدیران سایت‌ها تصور می‌کنند که خرید لینک موجب افزایش سرعت ایندکس سایت و همچنین ارتقای رتبه می‌شود، در نتیجه از تولید محتوا غافل می‌شوند.

در چنین شرایط باید گفت که خرید لینک به عنوان یکی از روش‌های سئو کلاه سیاه اگر به درستی انجام نشود، می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را برای سایت به همراه داشته باشد.

خدمات طراحی وب سایت ترا

داشتن کامنت اسپم در سئو کلاه سیاه

قطعاً دیده‌اید که در برخی مواقع زیر پست‌های شما کامنت‌های نامربوط به موضوع محتوای شما نوشته شده است، از طرفی احتمال می‌رود که خودتان اقدام به انجام این کار کنید و با اکانت‌های مختلف زیر پست‌های خود کامنت بگذارید، به این گونه کامنت‌ها، کامنت اسپم گفته می‌شود. کامنت‌های اسپم یکی از پرکاربردترین ترفندهای سئو کلاه سیاه به حساب می‌آید که بسیاری از افراد تصور می‌کنند که برای سایت تأثیرات مثبت به همراه دارد.

اساساً سایت‌ها، ورودی کاربران از طریق این نوع لینک‌ها را به شکل nofollow تبدیل می‌کنند و این کار بیانگر تأثیر نداشتن بک لینک‌ها در جایگاه سایت شما است. گاهی اوقات استفاده از این روش‌ها می‌تواند برای سایت شما جریمه‌های گوگل را به همراه داشته باشد.

اگر کامنت‌های پست‌های سایت خود را بدون مطالعه و بررسی دقیق، تأیید کنید که برای دیگران قابل مشاهده باشد، ممکن است لینک‌های اسپم و مخربی در بین آن‌ها وجود داشته باشند که روی سایت شما تأثیر منفی بگذارند و از طرفی موجب می‌شود که بلاگ سایت شما از دیدگاه سایر کاربران تخریب شود. با وجود همه این ریسک‌ها و خطرها چرا هنوز به دنبال استفاده از تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه هستید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تفاوت بک لینک فالو و نوفالو وب سایت ترا مراجعه کنید.

کپی کردن محتوا برای سایت

درباره تولید محتوا و کپی کردن آن مطالب زیادی وجود دارد و امروزه همه افراد می‌دانند که محتوا پادشاه است. تولید محتوای حرفه‌ای و با کیفیت یکی از ساده‌ترین و مناسب‌ترین روش‌ها از نظر قیمت جهت افزایش رتبه سایت است. موتورهای جستجو برای محتواهای با کیفیت و معتبر اهمیت زیادی قائل هستند و در صورتی که از محتوای کپی شده استفاده کنید، ممکن است توسط الگوریتم‌های گوگل شناسایی و جریمه شوید، کپی کردن محتوا برای بلاگ سایت، یکی از خطرناک‌ترین روش‌های سئو کلاه سیاه محسوب می‌شود.

کپی کردن محتوا علاوه بر این که می‌تواند موجب ایجاد ریسک و جریمه برای سایت شود، بلکه رتبه و جایگاه خوب آن را ممکن است تحت تأثیر قرار دهد. ولی اثر منفی بزرگ آن، کاهش اعتبار و هویت سایت شما در بین سایر کاربران و تخریب برند محسوب می‌شود. پس اگر می‌خواهید از محتواهای قدیمی استفاده کنید، با کمی آپدیت آن‌ها را مجدداً روی سایت بارگذاری کنید. فقط مواظب باشید به صورت غیر منطقی دل خود را به تگ  Canonical خوش نکنید!

ویرایش مقالات برای سایت

ویرایش مجدد مقاله‌ها در حقیقت مانند روش استفاده از محتوای کپی شده است، این کار تحت عنوان دزدی ادبی تنها تفاوتی که با محتوای کپی شده دارد، جابجایی عبارت و برخی کلمات است. استفاده از این روش موجب می‌شود که محتوای مورد نظر مشابه محتوای اصلی به نظر نرسد. البته الگوریتم‌های گوگل با قدرتی که دارند، می‌توانند خیلی راحت عبارات خاص را از مطالب اصلی و فرعی تشخیص دهند و سایتی که را از این روش استفاده کرده را جریمه کنند.

متن‌های پنهان

یکی از ترفندهای فریب دهنده پیرامون سئو کلاه سیاه، پنهان کردن متن است. در این روش، مدیر سایت یا تولید کننده محتوا، متنی را ارائه می‌کند که تنها برای موتورهای جستجو قابل رویت باشد و کاربران فضای وب آن را نبینند. این اقدام موجب جریمه سایت توسط الگوریتم‌های گوگل خواهد شد.

صفحه پرش یا درب

این صفحه تنها برای کلیدواژه اصلی بهینه می‌شود و از لحاظ محتوا ارزش خاصی ندارد، تنها هدف آن هدایت کاربر به صفحات مختلف سایت است. هنگام استفاده از این تکنیک کلاه سیاه لینک‌های با عنوان‌های مرتبط با موضوع صفحه نوشته شده‌اند، اما محتوای داخل صفحه آن‌ها هیچ گونه ارتباطی با موضوع اصلی ندارند.

استفاده از کلمات کلیدی بیش از اندازه

این تکنیک کاربرد زیادی داشته است، اما امروزه علاوه بر این که کاربرد زیادی ندارد، بلکه استفاده از آن باعث می‌شود که گوگل شما را جریمه کند. برای کلمات کلیدی، چگالی تعیین شده که باید هنگام نوشتن محتوا آن را رعایت کرد. این چگالی بین یک تا 3 درصد در هر یک صفحه است.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به سئو کلاه سیاه که یکی از مهم‌ترین موضوعات پیرامون تولید محتوا و بهینه سازی سایت است، اشاره کردیم. همان طور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، بهتر است که از روش‌های کلاه سیاه استفاده نکنید، چرا که این ترفندهای زیر زمینی موجب ایجاد مشکلات مختلف در سایت می‌شود.

 طبیعی است که اغلب مدیران سایت و وبمستران می‌خواهند در کوتاه‌ترین زمان در صفحه اول و حتی در رتبه یک گوگل قرار بگیرند، اما استفاده از این ترفندها شاید در مدت زمان کوتاهی برای سایت نتایج خوبی را به همراه داشته باشد، اما ممکن است در ادامه مشکلات و چالش‌های زیادی را برای سایت ایجاد کنند، مشکلاتی که در نوع خود غیرقابل جبران خواهند بود.

منبع: آژانس دیجیتال مارکتینگ ترا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

تماس با کارشناس های ما: