روش ها و اصول بازاریابی اینترنتی

فهرست مطالب

internet marketing

بازاریابی یا دیجیتال مارکتینگ یعنی چه؟ اصول بازاریابی اینترنتی را می‌شناسید؟ فرض کنید شما محصولی دارید و می‌خواهید این محصول را به فروش برسانید، از چه روش‌ها و شیوه‌هایی استفاده می‌کنید؟ قطعاً تبلیغات یکی از کارهایی است که انجام می‌دهید. می‌توان گفت تبلیغات نوعی بازاریابی برای جلب توجه مشتری بوده تا محصول شما را خریداری کند. بله، به همین راحتی! به عنوان دیگر از طریق انجام بازاریابی به معرفی محصولات خود پرداخته، مشتری را از محصولاتتان آگاه کرده و با آن‌ها ارتباط بر قرار می‌کنید. حالا که متوجه معنی و تعریف بازاریابی شدیم، می‌خواهیم دلیل‌هایی که به مهم بودن بازاریابی اشاره دارد، بپردازیم.

internet marketing

مزایا و ویژگی های بازاریابی

مورد اول- روشی خوب برای اطلاع‌رسانی

اطلاع رسانی در جهت معرفی محصول به مشتری بسیار مفید و خوب است. شما به عنوان مشتری برای خرید محصولی حتماً نیاز دارید تا اطلاعات زیادی در رابطه با آن محصول بدانید تا در هنگام خرید خاطر جمع بوده و با آگاهی کامل اقدام به خریداری محصول کرده باشید. علاوه بر این ، اطلاع‌رسانی در جهت شناخت برند محصولات نیز کمک می‌کند.

مورد دوم-کمک به شناخت مشتری

با انجام کار بازاریابی و رعایت اصول آن، در زمینه شناخت مشتری بسیار مفید عمل می‌کند. با شناختن نیازهای مشتری و نیازهای مهم و روز بازار، اقدام به تولید و معرفی محصول و خدماتی مطابق با این نیازها می‌کنید.

مورد سوم- فروش خود را افزایش دهید

برای افزایش فروش خود، از طریق تبلیغات مختلف می‌توانید به خوبی نتیجه آن را ببینید. بازاریابی نظر مشتری را از طریق تبلیغات جلب کرده و به افزایش فروش ما کمک بسیار خوبی می‌کند.

مورد چهارم- از رقیبان خود جلو بزنید

بازاریابی باعث ایجاد جوی رقابتی می‌شود. با شناخت بازار و نیازهایش، ورودی بسیار پرشور به بازار داشته و قدرت خود را به رقیبان نشان دهید.

مورد پنجم-برند خود را بسازید

برای معروف شدن و مشهور شدن برندتان، باید به معرفی آن از طریق تبلیغات بسیار معتبر اقدام کنید. با داشتن نام تجاری خوب و معروف می‌توانید در بازار کسب و کار و تجارت بسیار موفق ظاهر شوید.

حتماً می‌دانید هر کاری اصولی داشته و باید آن اصول‌ها و روش رعایت شده تا نتایج بسیار خوب آن دیده شود.

در این مطلب می‌خواهیم به معرفی اصول بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ اشاره کنیم.

اصول بازاریابی اینترنتی

محتوا درجه یک و ناب، باعث وفاداری مشتریان می‌شود

در دنیای کسب و کار اینترنتی، تمام کارشناسان به داشتن محتوایی عالی و پرمعنی تأکید می‌کنند. اگر شما سایتی دارید و مطالب و محتوا سایتتان با دیگر سایت‌ها یکسان باشد، قطعاً جذابیت آنچنانی برای مشتری نخواهید داشت. مردم به دنبال محتواهای جدید هستند، مطالبی که جای دیگر نمی‌توان به مانند آن پیدا کرد. قطعاً داشتن مهارت و ذهن خلاق در این زمینه کمک بسیاری در برند شدن و جذب مشتری می‌کند. نکته مهمی که می‌توان در این موارد اشاره کرد، توجه به نیازهای مشتری و بازار می‌تواند به شما در تولید محتوا خوب و کاربردی کمک بسیار خوبی باشد.

کار خود را خلاقانه انجام دهید

یکی از اصول بازاریابی اینترنتی داشتن ایده‌های فکری نو و هیجان انگیز می‌باشد. پیشنهادات جالب، جذاب و خلاقانه به مشتریان خود بدهید. از پیشنهادات تکراری پرهیز کنید. به عنوان مثال تخفیف گذاشتن، کاری تکراری بوده و جذابیت اولیه خود را دیگر ندارد. با ایده‌های فکری خوب خود به جذب بیشتر مشتریان خود بپردازید.

جملات تکراری را از کارهای تبلیغاتی خود حذف کنید

اهمیت محتوا جدید به قدری زیاد است که در توضیح هر قسمت اشاره بسیاری به آن داریم. می‌دانید که تبلیغات را انجام می‌دهیم تا خود و محصولاتمان را به مشتری معرفی کنیم تا توجه او را به سمت خود جلب کنیم. پس ایده ی جذاب در طراحی و ایجاد تبلیغات بسیار مهم است. از جملات و اشکال تکراری در بنرهای تبلیغاتی خود استفاده نکنید و در تولید آن‌ها خلاقیت به خرج دهید.

برای فروش کالا خود، در اولین قدم چه اقدامی می‌کنید؟

تا به حال به شروع کاری که می‌خواهید فکر کرده‌اید؟ چگونه می‌خواهید کار را شروع کنید؟ ایده‌های فکری خود را بر روی کاغذ ترسیم کرده‌اید؟ بهترین مسیری که شما می‌توانید برای شروع تبلیغات انتخاب کنید چه هست؟

می‌خواهیم یک روش برایتان پیشنهاد دهیم. فرض کنید شما محصولی را دارید که برای رفع یکی از مشکلات بسیار رایج، می‌تواند مناسب باشد. به عنوان مثال لوازم آرایشی از سری لوازمی هستند که در بین خانوم‌ها بسیار محبوب می‌باشد. محصول تولید شما کرم مرطوب‌کننده دست می‌باشد. به نظرتان بهتر نیست قبل از این که مستقیم به معرفی محصول بپردازیم، ابتدا توضیح دهیم که چرا پوست ما خشک می‌شود؟ دلایل خشکی پوست را نام برده و برای این مشکل راه حلی را ارائه دهیم. این راه حل در قالب محصول تولیدی ما که کرم مرطوب‌کننده می‌باشد، معرفی می‌شود. حال در ادامه به مزایای آن می‌پردازیم و می‌گوییم به علت وجود این گونه ترکیبات، می‌تواند گزینه مناسبی برای رفع خشکی پوست باشد. به نظرتان این گونه معرفی بیشتر تأثیرگذار است یا معرفی مستقیم محصول بدون هیچ توضیحی در خصوص محتوای آن؟ شما به چه روش دیگری از معرفی محصول فکر می‌کنید؟

با گسترش ارتباطات خود می‌توانید موفق تر عمل کنید.

فکر می‌کنم تا حدودی از عنوان مطلب متوجه شدید که در مورد چیست. به عنوان مثال، حتماً همه شما با اپلیکیشن اسنپ آشنایی دارید. بخشی از آن مربوط به اسنپ خودرو، بخشی اسنپ فود، دکتر اسنپ، اسنپ مارکت و … . به همین زیبایی. به راحتی می‌توانید به ساده‌ترین نیازهای روزمره خود از طریق این اپلیکیشن دست پیدا کنید.

در همه جا حضور درخشانی از خود نشان دهید.

اگر فکر می‌کنید چون معروف شدید دیگر نیاز به معرفی خود در دیگر شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها ندارد، اشتباه می‌کنید. مشتریان شما می‌توانند روز به روز افزایش پیدا کنند و در جهت بهتر شدن شما کمک بسیاری انجام دهند. پس حتماً در تمام فضاهای اجتماعی حضور داشته باشید و قدرت خود را به رقیبانتان نشان دهید. بی شک بهترین خواهید شد. این یکی از اصول بازاریابی اینترنتی می‌باشد که می‌تواند شما را موفق تر از قبل کند.

با مشتریان خود ارتباط بر قرار کنید و در را بر روی نظرات، پیشنهادات و انتقاداتشان باز بگذارید

اگر شرکتی باشید که راه ارتباط ساده و خوبی را برای مشتریان خود گذاشته باشید، می‌توانید به کمک نظراتشان به سمت بهبود کسب و کار خود قدم بردارید. در برابر انتقادات با روی خوش استقبال کنید و اگر ایرادی هست حتماً برای رفع آن تلاش کنید. ارتباط با مشتری باعث احساس صمیمیت، راحتی و اعتماد آن‌ها با شما شده و باعث محبوبیت شما می‌شود.

علایق مشتریان و کاربران فضای مجازی را می‌دانید؟

یکی دیگر از اصول بازاریابی اینترنتی، اهمیت قرار دادن علایق و نیازهای مردم می‌باشد. مطمئن باشید با در نظر گرفتن این نکته مهم به زودی نتیجه کارتان را خواهید دید.

امکان پرداخت از طریق درگاه‌های اینترنتی را دارید؟

امروزه با وجود اپلیکیشن‌های پرداخت آنلاین کمتر کسی درخواست فیش از هزینه پرداختی را دارد. پس حتماً این نکته را در خصوص فروش‌های آنلاین خود در نظر بگیرید.

چگونه اعتماد سازی کنیم؟

از دیگر اصول بازاریابی اینترنتی، می‌توانیم به خدمات ضمانتی برای مشتری اشاره کنیم. به دلیل اینترنتی بودن خریدها ممکن است عده ای هنوز آن قدری به اینگونه خریدها اعتماد نداشته باشند و یا حتی بعد از خرید کالا نیاز به تعویض آن داشته باشند. در این گونه موارد می‌توانیم پیشنهاداتی در خصوص ضمانت برگشت کالا به مدت 10 روز و یا هر روش دیگری که راه را برای مشتری آسان کند، انجام دهیم. با این کار اعتماد بیشتری را از طرف مشتری به سمت خود جذب می‌کنیم و وفاداری آن را به کسب و کار خود بیشتر می‌کنیم.

سخن آخر ...

بازاریابی برای رشد کسب و کار، یکی از روش‌های بسیار مناسب می‌باشد. در این مطلب به تعریف بازاریابی، مزایای آن و اصول بازاریابی اینترنتی پرداختیم. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده و با رعایت اصول در کسب و کارتان بتوانید به موفقیت و رشد بسیاری خوبی برسید. ممنون از همراهیتان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ ترا

مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

تماس با کارشناس های ما: