نکات مهم خرید رپورتاژ

زمان مطالعه: 5 دقیقه
خرید رپورتاژ

احتمالاً تا به حال زیاد نام رپورتاژ را شنیده باشید، اما به‌طور کامل و دقیق معنی آن و نکات مهم خرید رپورتاژ را ندانید.

امروزه با پیشرفت دنیای علم و تکنولوژی بسیاری از افراد با معرفی کسب و کار خود ازطریق روش‌های مختلف به بازاریابی می‌پردازند. می‌دانیم که پا گذاشتن به این عرصه ی جذاب و زیبا بازاریابی و تبلیغات نیازمند دانش و اطلاعات کافی در این زمینه می‌باشد. نکته مهم دیگری که بهتر است بدانید این است که برای انتخاب نوع تبلیغات و بازاریابی کار خود، در مرحله ی اول باید آن را با توجه به نوع کسب و کاری که راه انداخته‌ایم، انتخاب کنید. رپورتاژ نوعی مسیر تبلیغاتی بوده که در ادامه به توضیح آن و نکات مهم خرید رپورتاژ را توضیح خواهیم داد.

رپورتاژ چیست؟

می‌توان گفت نوعی اخبار تبلیغاتی بوده که امروزه دارای محبوبیت زیادی در بین کاربران می‌باشد.

به عبارتی دیگر رپورتاژ ها را می‌توان خبرهای تبلیغاتی معرفی کرد. به عنوان مثال حتماً تبلیغاتی را در خصوص تیزرها دیده‌اید که شخصی در همان ابتدای ویدئو شروع به تعریف و تمجید از محصول و شرکت تولیدی خود می‌کند. این نوع شروع در تبلیغات ممکن است ظاهر خوبی نداشته و آنطور که باید باعث جذب مخاطب نشود.

به همین دلیل بهترین راه برای تأثیر گذاری در جذب کاربران، تولید محتوایی است که مخاطب بدون آنکه خود متوجه تبلیغات شود، محتوا به خوبی در ناخودآگاه او وارد شده و تأثیر گذاشته و به خوبی به سمت محصول یا خدمتی که شما تبلیغ آن را کرده

اید، متمایل می‌شود.

دسته‌بندی رپورتاژها

رپورتاژها در قالب آگهی

در این نوع تبلیغ کسب و کار به گزارش کسب و کار پرداخته و به‌طور مستقیم می‌خواهیم محصول را به مخاطب معرفی کنیم.

محتوای این نوع رپورتاژ می‌تواند متنی و تصویری باشد.

رپورتاژها در قالب خبری

این نوع رپورتاژ را می‌توانید در سایت‌های خبری پیدا کنید. برای پیدا کردن رپورتاژهای خبری، سایت‌های و پایگاه‌های خبر گذاری از جمله فارس و … می‌توانید به آنها سری بزنید.

نکته ای که لازم است در رپورتاژها در نظر بگیریم، متن سئو شده می‌باشد. متن سئو شده در رپورتاژها برای گوگل بسیار اهمیت داشته و در رتبه‌بندی سایت تأثیرگذار خواهد بود.

نوشتن رپورتاژ نیازمند وقت و دقت بسیاری می‌باشد؛ به همین دلیل بسیاری از افراد نوشته‌های خود را به افراد دیگری که در این زمینه از مهارت خوب و کافی ای برخوردارند، سپرده و با پرداخت هزینه ای رپورتاژ را خریداری می‌کنند.

نکات مهم خرید رپورتاژ خود دارای اهمیت بوده که به آن خواهیم پرداخت.

چگونه رپورتاژ تولید کنیم؟

امروزه شاهد تعداد بسیار زیاد از سایت‌های تولید رپورتاژ هستیم که انتخاب از بین آنها ممکن است ما را گیج کند. به همین دلیل بهتر است با انجام تحقیقاتی، بهترین آن را انتخاب کنیم.

می‌توانید برای شروع، متنی کوتاه را به یکی از سایت‌های مدنظر ارائه داده و در صورت داشتن کیفیت خوب در خصوص رپورتاژ، همکاری خود را با آنها ادامه دهید

منظور از کیفیت رپورتاژ چیست؟

از نکات مهم خرید رپورتاژ می‌توان به کیفیت اشاره کرد. کیفیت رپورتاژ از مسائلی است که بسیار مهم بوده و این کیفیت به شدت بر روی کار شما تأثیرگذار خواهد بود.

موتورهای جستجو با در نظر گرفتن کیفیت متن سئو شده به شما امتیاز داده و جایگاه شما را تعیین می‌کنند.

مزایای رپورتاژ

قبل از ورود به نکات مهم خرید رپورتاژ، بهتر است از مزایای رپورتاژها گفته و با آشنایی بهتر و بیشتر به ادامه مطالب بپردازیم.

بهتر و بیشتر دیده شوید

همان‌طور که پیش تر اشاره کردیم، رپورتاژ مهم‌ترین مزیتی که دارد، این است که مخاطب متوجه تبلیغات شما نشده و این نوع تبلیغ با در نظر گرفتن ناخودآگاه مخاطب انجام می‌شود. به همیت دلیل کنجکاوی مخاطب برانگیخته شده و به خوبی جذب آن تبلیغ می‌شود.

می‌توان گفت امروزه این روش تبلیغات، مخاطب و طرفداران بیشتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد.

پس به راحتی می‌توانید با دانستن نکات مهم خرید رپورتاژ، اقدام به دریافت این نوع تبلیغ کرده و کسب و کار خود را رونق دهید.

هزینه

می‌دانید که روش‌های قدیمی و سنتی تبلیغات بسیار گران بوده و احتمالاً بسیاری از افراد که اقدام به انجام اینگونه روش‌های تبلیغاتی می‌کردند، نتیجه کار آن طور که باید در نظرشان درست و صحیح نبوده‌است.

به عنوان مثال شما برای تبلیغات خود از بنرها استفاده می‌کنید، بنرهایی که علاوه بر هزینه بر بودن پس از مدت زمان تعیین شده حذف می‌شوند. اما رپورتاژها بسیار مقرون به صرفه بوده و حتی در بعضی از سایت‌ها رایگان انجام می‌شوند. نکته مهم دیگری که می‌توان خاطرنشان کرد این است که، رپورتاژها از صفحات شما حذف نشده و باقی می‌مانند. به همین دلیل می‌تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای خرید باشد. در ادامه نکات مهم خرید رپورتاژ را برای توضیج بیشتر خواهیم گفت.

بهبود سایت

پیش تر نیز به اهمیت متن سئو شده در رپورتاژها اشاره کردیم.

امروزه به دلیل اهمیت بک لینک برای گوگل، می‌توانید با منتشر کردن رپورتاژ به دریافت بک لینک پرداخته و اعتبار بسیاری را از این طریق به دست آورید.

رپورتاژها با قرار گرفتن در صدر اخبار می‌توانند توجه بسیاری از مخاطبین را به موضوع مورد علاقه خود جلب کنند. در صورتی که بنرهای تبلیغاتی ممکن است مخاطبین کمی را به سمت خود جذب کند.

رپورتاژها در موتورهای جستجو از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و به خوبی می‌توانند در رتبه‌گیری‌های گوگل جایگاه ویژه ای را برای سایت ایجاد کنند.

آموزش سئو

اشتباهاتی که تباید در هنگام تولید رپورتاژها انجام دهید

همان‌طور که رعایت کامل نکات در خصوص رپورتاژها برای رتبه‌بندی در سایت‌های برای ما بسیار مهم است، نکات دیگری نیز هستند که باید آن‌ها را در نظر گرفته تا بتوانیم نتایج خوبی را شاهد باشیم. در این صورت ممکن است در دریافت نتایج آنطور که باید موفق نباشیم.

زمان انتشار

برای انجام کارهایی در خصوص پیشرفت کسب و کارتان وقت بگذارید. یکی از نکات مهم خرید رپورتاژ، برنامه‌ریزی برای زمان انتشار و ارائه آن می‌باشد. اگر در ساعت‌های مناسب اقدام به انتشار کنید، می‌توانید شاهد نتایج مثبتی باشید.

ممکن است قبل از داشتن رپورتاژ شما در جایگاه بسیار خوبی از گوگل قرار گرفته باشید و با رعایت نکردن نکات مهم خرید رپورتاژ، اقدام به خرید رپورتاژ کنید. در این صورت جایگاه خود را به کل از دست داده و حتی ممکن است از نتایج گوگل نیز حذف شوید.

محتوای رپورتاژ

به شدت از تولید متن‌ها و محتواهای تکراری در رپورتاژ خود دوری کرده و به تولید نوع منحصر بفرد آن اقدام کنید. در غیر این صورت متن شما به عنوان متن کپی قرار گرفته و نتایج بدی برای شما به دنبال خواهد داشت.

نکات مهم خرید رپورتاژ

  • یکی از نکات مهم خرید رپورتاژ رسیدن به شرایط قابل قبول به لحاظ محتوا و وضعیت فنی سایت، از نظر گوگل می‌باشد. به این معنا که کلیدواژه‌ها و محتواهای مناسب و سئو شده، در 5 گروه اول گوگل قرار گرفته باشد.
  • حتماً در نظر داشته باشید که محتوایتان از کیفیت خوب و قابل قبولی برخوردار بوده و در آن از ایده‌های خلاقانه و منحصر بفرد به کار رفته باشد.
  • سایت‌های مورد نظر و دیگر پایگاه‌ها را به لحاظ بالاترین و پایین‌ترین دامین آتوریتی و اسپم اسکور بررسی کرده و لیستی از این سایت‌ها داشته باشید.
  • از دیگر نکات مهم خرید رپورتاژ توجه کردن به مخاطبان و کاربران و نیازهایشان می‌باشد. با ایجاد محتوایی خلاقانه بر ذهن کاربران تأثیر گذاشته و آنها را به سمت خود جذب کنید.
  • در هنگام رعایت نکات مهم خرید رپورتاژ، از بازدید و زیر نظر داشتن سایت رقبا خود غافل نشده و سعی کنید اگر نقطه ضعفی را در کارشان پیدا کردید، آن را در کار خود به شیوه مفیدتر و بهتری به نمایش بگذارید.
  • یکی از نکات مهم خرید رپورتاژ، در نظر گرفتن قیمت‌های مناسب برای خرید می‌باشد. می‌توانید با در نظر داشتن هزینه و انتخاب هزینه ای منظقی و مقرون به صرفه، مدیریت هزینه‌هایتان را در دست داشته باشید. البته که تنها قیمت را نمی توان مهم شمرد، بلکه کیفیتی که رپورتاژ را به شما ارائه می‌دهند نیز از نکات مهم خرید رپورتاژ می‌باشد.

سخن آخر …

می‌دانیم که بک لینک‌ها از اهمیت بسیار ویژه ای در خصوص بالا رفتن رتبه و اعتبار سایت برخوردارند. امروزه با رعایت کردن نکات مهم خرید رپورتاژ می‌توانیم اقدام به تولید بک لینک‌هایی طبیعی کرده و کسب و کار خود را رونق دهیم. امیدواریم این متن برای شما مفید بوده و نهایت استفاده را از آن برده باشید.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی اثر بک لینک در سئو مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

تماس با کارشناس های ما: